Pikanteria w literaturze

Hitem ostatnich czasów jest książka obśmiana już chyba przez wszystkich, a mimo to ciągle podczas seansów filmowych zapełniająca sale kinowe. Niby książka dla dorosłych, chociaż jako książki o zakazanej miłości dla młodzieży, także można ją śmiało nazywać. Czy to właśnie podnieca kobiety? Dorosłych ludzi i nastoletnich, zakazane historie z rozpustą i wyuzdaniem w tle?
Dopóki literatura pozostaje formą rozrywki i traktowana jest jako takowa, a nie jako instruktaż do stosowania przemocy, nie może być przeciwwskazań do jej czytania. A poza tym, młodzi ludzie mogą poprzez i takie treści budować w sobie zamiłowanie do literatury i po przeczytaniu jednej pozycji, poszukać kolejnej. Jednak, co by nie mówić i jak nie narzekać na takie czy inne pozycje, wszyscy jesteśmy spragnieni mocnych wrażeń.

Tak mocnych, aby wzbudzały kontrowersje, seria: harlequin gwiazdy romansu wprawdzie nie zawiera, ale trafiają się bardziej lub mniej pikantne rodzynki i można się na nie stosunkowo łatwo natknąć. Tym bardziej że książeczki są tanie jak przysłowiowy barszcz i na każdą, prócz malkontenckiej, kieszeń.
Takie pozycje mogą nas również czegoś nauczyć, gdy już jesteśmy w starszym wieku. Przypomnieć wspaniałe chwile młodzieńczych uniesień albo i pobudzić do życia coś, co od jakiegoś czasu nieco obumierało, więc warto po nie sięgnąć, a nawet i bez okazji.
Książkę się czyta szybko, a nie jest prawdą, że każdą z nich, równie szybko się zapomina.