Miłość wiele ma imion…

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu się zakochał. To uczucie, które ciężko opisać słowami. Wiele osób zastanawia się jaka może być muzyka miłości? Utożsamiamy bowiem konkretne utwory z danymi personami, także tymi obdarzonymi szczególnym uczuciem. Definiować miłość jest niezwykle ciężko. Czy to coś, co czujemy od pierwszej chwili? Pragmatycy stwierdzą, że na pewno nie. Niektórzy mówią o chemii, inni o przyzwyczajeniu oraz silnej emocji. Do stworzenia odpowiedniej relacji potrzeba jednak zrozumienia, wzajemnej adoracji oraz pociągu seksualnego. Gdy któraś z tych składowych nie istnieje, nie osiągniemy długotrwałego sukcesu.

Nad tematyką zastanawiają się także twórcy książek. To najbardziej popularny motyw literacki, bardzo chętnie czytany przez płeć piękną. Każdy posiada inne wyobrażenie miłości, które zmienia się wraz z wiekiem. Niektórzy nazywają to dojrzewaniem, inni życiową stabilizacją. Stąd też nieco inne formy przyjmują książki o nastoletniej miłości. Osoby starsze uznają je za naiwne, punktując wszystkie nieścisłości. Młodsze z kolei spędzają całe noce na tej wciągającej lekturze.

Czasami człowiek ma wrażenie jakoby nie potrafił kochać. Inni wydają mu się interesujący, ale nie czuje właściwie niczego ,,ponad stan”. To znane w psychologii pojęcie, które wiąże się z pewnymi zaburzeniami. Niekiedy zaś po prostu nie trafiliśmy na odpowiednią osobę. Na świecie jest wiele interesujących kobiet oraz mężczyzn. Tylko jeden (lub jedna) z nich będzie jednak z nami przez całe życie.