Książki pomocne w pracy i do wysłuchania

Komputerów używają dziś niemalże wszyscy ludzie na ziemi. A przynajmniej w krajach wysoko i średnio rozwiniętych, czy rozwijających się. Nawet małe dzieci wiedzą, jak obsługiwać to urządzenie w formie podstawowej, ale akurat specjalistyczne, zawodowe programy ich jeszcze nie interesują. Co innego dorośli.
Praca w biurze, czy w dobie popularności dla zawodu freelancera, w domu, wymaga odpowiedniego oprogramowania wraz z umiejętnością posługiwania się nim na zawodowo. Opanowany do perfekcji pakiet Office 2013, to szansa na osiągnięcie sukcesu na kanwie zawodowej, a tym samym także i społecznej. Bez odpowiednich instrumentów i narzędzi, komputer jest jedynie przeglądarką internetową, gdzie internauta pozostaje biernym obserwatorem, z oprogramowaniem oraz wyuczeniem się wszystkich funkcji, jakie oferuje w swoim pakiecie, staje się nierzadko wspólnikiem w interesach. Jednak nie należy przy tym zapominać, że nie samą pracą człowiek żyje, a pracoholizm jest niczym innym, jak chorobą cywilizacyjną.

Warto oderwać się od obowiązków zawodowych, obejrzeć jakiś film lub poczytać książkę, a jeżeli nie mamy nadmiaru czasu albo praca zmęczyła nam oczy, wykorzystać fakt wielu literackich pozycji dostępnych w formie fonetycznej. Półmrok w pokoju, ułożenie się swobodne na kanapie i czytnik ebook z podświetleniem, z którego lektor, najczęściej o znanym nam i kojącym głosie, czyta nam interesujące treści.
Wygodnie i w spokoju, a przerwać lekturę można w każdej chwili, gdyby zechciało nam się nagle pić albo przyrządzić coś do jedzenia.